1460

To nie jest rok ważnego wydarzenia historycznego, ani miesięczna kwota kredytu, który spłacam. To iloczyn, 4 x 365. Dzisiaj przypada moja 4 rocznica rozpoczęcia codziennej przygody z fotografią na Tookapic.com

Rano, z pomocą Maurycego i Marzeny Śmierzchalskich z Frames Studium Fotografii spełniłam moje marzenie i w moim projekcie znalazło sie zdjęcie wykonane dronem. Jak mogłam czwórkę trzymać do góry nogami w stosunku do kamery? Z pewnoscią z przejęcia, bo każda rocznica to wielkie wydarzenie. Przy tej okazji chciałam przypomnieć sobie kilka fotografii zrobionych podczas roku nr 4.

Na urlopie powstają najciekawsze moje zdjęcia w całym roku projektu. Mam więcej czasu, odwiedzam nowe miejsca, które mnie inspirują, przez co robię więcej zdjęć i naturalnie mam szerszy wybór. W tym roku nie mieliśmy dużo wyjazdów, ale z kilku wypadów ustrzeliłam moje ulubione architektoniczne kadry.

Oczywiście zdarzają się też wyjazdy służbowe, gdzie nie mam już takiego komfortu fotografowania. Często moim narzędziem wtedy jest telefon, albo co gorsza fotografuję w czasie jazdy samochodem.

Dość często dzięki temu, że muszę/chcę zrobić zdjęcie do projektu, ruszam tyłek z fotela (nawet jak mi się nie chce) i dzięki wyostrzonemu zmysłowi obserwacji, łapie kadry. Czasami z byle czego udaje sie wykreować coś ciekawego. Bywa tak, że spora część projektu to dramatycznie cokolwiek i lepiej byłoby tego wogóle nie publikować. Obawiam się wtedy, że jedna, dziesiąta i trzydziesta dziura w projekcie spowodowałaby, że już dawno by go nie było, a mój aparat zamiast codziennie w plecaku, leżałby w szufladzie.

Na zakończenie wrzucę jeszcze kilka portretów, które powstały w czasie zajęć we Frames Studium Fotografii. Z przyjemnością wracam do tych wykreowanych przeze mnie kadrów na zajęciach, brak mi szkoły. Fajnie było dzisiaj spotkać Maurycego i Marzenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *